Deň Európy 2015

Deň Európy síce oficiálne pripadá na 9. mája, no my sme ho v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie v SR odštartovali už 7. mája 2015 na Hlavnom námestí v Bratislave. Prítomných oslovili súťaže a kvízy o EÚ, ale aj hudba v štýle džez, rock či hip-hop.

Na hlavnom pódiu sa vystriedali záujmové skupiny, združenia a školy s vystúpeniami v slovenčine aj ďalších európskych jazykoch.
Slovenský otec hip-hopu, ktorý už roky vystupuje pod menom Vec, sa na jednom pódiu stretol s otcom džezu na Slovensku – Petrom Lipom.

V programe sa predstavila aj alternatívna skupina Zlokot, ktorá sprevádzala práve rapera Veca, ďalej namornícka skupina Roc`hann, ako aj vychádzajúca pesničkárska hviezda: Martina Javor & Band.

Pre mnohých bola možno prekvapením programu zostava hudobného telesa: Philanthropy band, keďže išlo o zástupcov svetovej diplomacie, pôsobiacich na Slovensku a majúcich Európu vo svojom srdci.

Každý rok sa tisícky ľudí zúčastňujú diskusií, koncertov a kvízov, organizovaných s cieľom zvýšiť informovanosť, ako aj dôveru v Európsku úniu.

Môžu sa porozprávať aj čo-to podučiť v stánkoch zahraničných veľvyslanectiev v SR, kultúrnych centier, mimovládnych organizácií, ako aj v stánku Zastúpenia Európskej komisie a Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu v SR, ktorí celý Deň Európy dňa 7. mája v Bratislave organizujú.

Partnermi podujatia boli tiež Úrad vlády SR, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, mesto Bratislava a mestská časť – Bratislava Staré mesto.

Sme radi, že sme sa na tomto príjemnom podujatí zúčastnili a už teraz sa tešíme na budúci rok !