10 tipov ako vyniknúť v sieti LinkedIn

Kľúčom k neprehliadnuteľnému profilu v službe LinkedIn je prezentácia vašich silných stránok vrátane zdôraznenia relevantných informácií. Týchto desať tipov vám pomôže vyniknúť:
Picture

1. Pridajte profilovú fotografiu. Profilová fotografia v službe LinkedIn by vás mala ukázať v tom najlepšom svetle z profesijného hľadiska. Na zábere, ktorý by mal zahŕňať len hlavu a ramená, by ste mali byť oblečený relatívne formálne. Nezabudnite na úsmev.

2. Použite popisný nadpis. Predvolený nadpis v službe LinkedIn (ktorý zobrazuje názov aktuálneho pracovného miesta) nahraďte popisnejším a ambicióznejším nadpisom. Namiesto nadpisu „Marketingový manažér“ môžete napríklad použiť „Skúsený odborník na marketing a komunikáciu“.

3. Aktualizujte svoj profil. Profesionálny vzhľad profilu v službe LinkedIn môžete doplniť aj úpravou URL adresy, ktorá zvyčajne obsahuje reťazec čísel a písmen, na URL s vaším menom – linkedin.com/in/vašemeno. Túto možnosť nájdete kliknutím na miniatúru vašej fotografie na paneli s ponukami v hornej časti stránky a prechodom na položky Zobraziť profil > Upraviť verejný profil a URL adresu.

4. Napíšte stručný súhrn. Ďalšou vecou, ktorú si zamestnávatelia prečítajú, je súhrn profilu. Mal by obsahovať najdôležitejšie informácie, o ktoré sa chcete podeliť, teda s najväčšou pravdepodobnosťou vaše jedinečné kvalifikácie, hlavné pracovné skúsenosti a kontaktné informácie.

5. Zdôraznite relevantné zručnosti. LinkedIn umožňuje uvádzať zoznam až 50 zručností. Pozrite si, ktoré zručnosti sa zdôrazňujú pri ponukách toho druhu pracovného miesta, o ktoré sa zaujímate, a uveďte ich vo svojom profile.

6. Prezentujte kariérne úspechy. Keď pridávate popis každého pracovného miesta, neobmedzujte sa na povinnosti. Namiesto toho sa zamerajte na svoje výsledky a úspechy na týchto pracovných miestach – povýšili vás? Viedli ste úspešnú kampaň?

7. Pripojte sa a budujte si sieť. Začnite budovať svoju profesionálnu sieť pridaním existujúcich kontaktov a kolegov, potom vyhľadajte a pridajte ďalších ľudí, ktorí pracujú vo vašom odvetví. Keď pošlete niekomu žiadosť o pripojenie, pridajte osobnú poznámku.

8. Zhromažďujte odporúčania. Ak je to možné, požiadajte o jedno odporúčanie kolegu alebo nadriadeného u každého z vašich zamestnávateľov. Ak ste pracovali iba pre jednu alebo dve spoločnosti, o napísanie odporúčania požiadajte viacerých kolegov.

9. Zapojte sa do profesionálnych sietí. LinkedIn vám umožňuje pripojiť sa k skupinám, ktoré sa zameriavajú na takmer každú profesionálnu oblasť. Zapojte sa do týchto skupín a uverejňujte, komentujte a zdieľajte ich obsah. Skupiny sú aj ideálnym miestom, kde sa môžete spojiť s viacerými ľuďmi a pridať ich do svojej profesionálnej siete.

10. Pridajte prepojenia a iné médiá. Ak ste boli zapojení do videokampane alebo ste autorom zverejneného videa, pridajte naň prepojenie z vášho profilu. Ak máte webovú lokalitu alebo portfólio, ktoré zobrazuje vašu prácu online, taktiež pridajte prepojenie, ideálne v nadpise alebo súhrne.

Hľadáte ďalšie spôsoby, ako vyniknúť v dave a zvýšiť svoje šance na získanie zamestnania? Pozrite sa na naše najlepšie tipy na napísanie skvelého sprievodného listuzefektívnenie životopisu a zvládnutie pohovoru na jednotku.

 

Súvisiace odkazy:

Panel EURES pre uchádzačov o zamestnanie

Súvisiace odkazy:

Ako používať portál EURES pre uchádzačov o zamestnanie 

Ďalšie informácie:

Vyhľadať poradcu siete EURES

Pracovné a životné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES prezamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce podujatia online

 

Pripojte sa k sieti EURES Slovensko na Facebooku

Sledujte sieť EURES Slovensko prostredníctvom služby Twitter

Sledujte sieť EURES Slovensko prostredníctvom služby LinkedIn

 

Pripojte sa k sieti EURES na sociálnej sieti Facebook

Sledujte sieť EURES prostredníctvom služby Twitter

Pripojte sa k sieti EURES prostredníctvom siete LinkedIn

 

Sledujte sieť EURES prostredníctvom služby Google+

 

www.eures.europa.eu