Informácie o situácii na pracovnom trhu v súvislosti s koronavírusom v Holandsku

Vstup do krajiny

Slovensko je od 10. júna zaradené do zoznamu bezpečných krajín, nevyžaduje sa podmienka negatívneho testu a ani izolácie po príchode do krajiny akýmkoľvek typom dopravy. To isté platí aj pri tranzite, resp. prechode cez inú krajinu zo Slovenska – aj pri leteckej preprave z inej krajiny do Holandska (Česko, Nemecko, Maďarsko, Rakúsko a Poľsko boli tiež zaradené do zoznamu bezpečných krajín). Od 30. júna 2021 boli všetky členské krajiny EÚ zaradené do zoznamu bezpečných krajín pre Holandsko (s výnimkou Portugalska a Španielska – vybrané oblasti), nevyžaduje sa podmienka negatívneho testu a ani izolácie.

 
Opatrenia v krajine:


V krajine sa od 26. júna 2021 uvoľnili takmer všetky zavedené protipandemické opatrenia, v platnosti zostáva povinnosť dodržiavať odstup 1,5 m od cudzích osôb, zostať v izolácii v prípade symptómov ochorenia COVID-19 a nechať sa otestovať, dodržiavať základné hygienické predpisy a povinnosť nosiť ochrannú tvárovú masku vo verejnej doprave a na letiskách.

Holandsko 1. júna 2021 zaviedlo povinnú 10-dňovú karanténu, ktorá sa vzťahuje na vysoko rizikové krajiny (SR do tejto kategórie nespadá). Za nedodržiavanie karanténnych pravidiel hrozí pokuta vo výške 339 eur.                                                                                             

Aktuálne opatrenia v krajine:

  • dodržiavať odstup 1,5 metra od cudzích osôb;
  • v prípade symptómov ochorenia COVID-19 zostať v domácej izolácii a nechať sa otestovať;
  • dodržiavať základné hygienické zásady;
  • povinnosť nosiť ochrannú tvárovú masku vo verejnej doprave a na letiskách,
Nové opatrenia platné sú dostupné na webovej stránke miestnej vlády. Viac informácií o regionálnych opatreniach je dostupných na webových stránkach bezpečnostných regiónov.


V prípade, ak máte otázky týkajúce sa práce v Holandsku, súčasných opatrení a obmedzení, kontaktujte EURES Holandsko na adrese [email protected]. EURES poradcovia sa vám pokúsia odpovedať do 24 hodín od doručenia správy (v pracovné dni).

Aktualizované: 7.7.2021