Deň Európy

Deň Európy (9. máj) je oslavou mieru a jednoty v Európe. V tento deň si pripomíname výročie historickej Schumanovej deklarácie. V nej je načrtnutá myšlienka novej formy politickej spolupráce v Európe, pri ktorej by sa vojna medzi európskymi národmi stala nemysliteľnou. Návrh Roberta Schumana sa považuje za začiatok budovania spoločenstva krajín, ktoré dnes nazývame Európskou úniou.

Oslávte Deň Európy aj vy! Príďte sa zabaviť, diskutovať a stretnite sa so zaujímavými osobnosťami.
Sieť EURES bude pri tom, tak nezabudnite navštíviť náš stánok.

 

6.5.2022 – KOŠICE,  Kino Úsmev

Podujatie s bohatým programom organizuje Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, Zastúpenie Európskej komisie a mesto Košice. V európskej dedinke sa okrem zaujímavých informácií o aktivitách Európskeho parlamentu a ďalších organizácií budete môcť zapojiť do rôznych súťaží o pekné ceny.
Viac o podujatí.

 9.5.2022 – Bratislava, Stará tržnica

Program Dňa Európy v Starej Tržnici v Bratislave bude opäť pestrý a každý návštevník si z neho vyberie niečo pre seba. Okrem diskusií sa môžete tešiť na divadelné predstavenie v podaní divadla LUDUS, tanečný workshop v réžii francúzskeho tanečníka a choreografa Angelina Preljocala, jazykové workshopy nielen pre najmenších, hudobné vystúpenia a ďalší zaujímavý program. 
Viac informácií.
9.5.2022 – ŽILINA, Nová Menza UNIZA

Oslavu Dňa Európy organizuje informačné centrum Europe Direct Žilina, Univerzitná knižnica UNIZA a Žilinská univerzita v Žiline. Čaká vás nabitý program plný vedomostných súťaží, diskusií, hudby, chillout zóny #redbull. Počas podujatia môžete debatovať o aktuálnych témach EÚ so zástupcami európskych inštitúcií alebo študentských organizácií UNIZA.
Viac informácií.

 


10.5.2022 – LUČENEC, Mestský park

Europe Direct Lučenec a Mesto Lučenec pripravuje podujatie ku „Dňu Európy“, ktoré sa bude konať v čase od 9.30 – 12 hod. Budeme radi, ak sa k nám pridáte a oslávite tento deň v peknom prostredí s deťmi, študentmi a širokou verejnosťou.