Brusič skla (ID 10509)

Odvetvie: 23 - Výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkov

Počet voľných prac. miest: 2
Dátum pridania ponuky: 11.01.2022
Termín nástupu: Ihneď

Krajina: NO - Nórsko
Mesto: Jevnaker

Druh pracovného pomeru: Pracovný pomer na plný úväzok
Trvanie pracovného pomeru: Pracovný pomer na dobu neurčitú
Ponúkaná mzda: 190.00 NOK (na hodinu)
Poznámka ku mzde: 190 - 213 NOK na hodinu v závislosti od kvalifikácie
Pozícia vhodná pre absolventa: nie

Popis pracovného miesta

Spoločnosť Hadeland Glassverk bola založená v roku 1762 a je najstaršou nórskou priemyselnou spoločnosťou s nepretržitou prevádzkou. Sme stále živou remeselnou spoločnosťou, ktorá má vzrušujúcu históriu a zachováva kultúrne dedičstvo. Výroba skla v spoločnosti Hadeland Glassverk stále prebieha rovnakými metódami ako pred viac ako 250 rokmi.

V začiatkoch výroby sa vyrábali hlavne fľaše, lekárenské poháre, lekárske poháre a poháre pre domácnosť. V roku 1852 Ole Chr. Berg prevzal funkciu manažéra spoločnosti Hadeland a pod jeho vedením prešla práca rýchlym rozvojom. Výroba sa zmenila na malé poháre, ktoré zahŕňajú všetko od pohárov na víno až po misky, sudy, poháre na kvety a vázy. V 19. storočí sa používali modely skla z iných krajín Európy. Až v 20. rokoch minulého storočia začali vyvíjať svoje vlastné modely. Hybnou silou v tomto procese bolo hnutie úžitkového umenia. S hnutím úžitkového umenia zmizlo honosné brúsenie na prelome storočí a namiesto neho prišlo ako dekorácia ľahké brúsenie, brúsenie kvetov a lept. „Módou“ sa stalo aj zhotovenie úplne nezdobeného skla, čo bolo predtým takmer nemysliteľné. Hadeland Glassverk je dnes spájaný s takzvanými malými pohármi, ktoré zahŕňajú všetko od pohárov na víno až po misky, riady, poháre na kvety, vázy a za posledných 60 rokov aj umelecké sklenené a krištáľové figúrky.

Hadeland Glassverk spravuje významnú históriu a kultúrne dedičstvo a zároveň sa zameriava na neustály vývoj a nový dizajn, aby vyhovoval potrebám budúcnosti. Sklárne prešli za posledných 20 rokov procesom zásadných a pozitívnych zmien a vytvorili novú dynamiku a vieru v budúcnosť.

Náplň práce: brúsenie vzorov a kotúčové brúsenie, leštenie.
Pracovná doba ešte nie je definovaná, pravdepodobne zo začiatku od 14:30 do 23:00 hod., 37,5 hod. týždenne.

Požiadavky

Potrebujeme zamestnancov s remeselným osvedčením (výučným listom) alebo s viac ako 5-ročnou dokumentovanou praxou. Podmienkou je plynulá znalosť anglického jazyka, alebo jedného zo škandinávskych jazykov.

Zamestnávateľ ponúka

Prvých pár mesiacov je možné si prenajať malý dom v areáli za zvýhodnenú cenu.

Druh pracovného pomeru

Pracovný pomer na plný úväzok

Jazyky

anglický - C1 Skúsený používateľ
švédsky - B2 Samostatný používateľ
dánsky - B2 Samostatný používateľ

Stačí znalosť jedného jazyka

Požadované vzdelanie

stredná škola

Názov spoločnosti/organizácie

Hadeland Glassverk AS

Kontaktná osoba

Ak máte záujem o túto pracovnú pozíciu, kliknite na ikonu „Odoslať životopis“, vyplňte požadované informácie a pripojte životopis v anglickom jazyku.  Po splnení kritérií bude váš životopis postúpený zamestnávateľovi.

EURES poradca: Jana Maňková
Email: [email protected] 
Telefón: 051/2440234